Čarodějáles Brno 2013

1. května 2013 v 18:40 | Vallie |  Foto - akce
Už téměř rok chodím fotit koncerty pro iReport.cz a letos jsem byla vyslána na Čarodějáles, jež se stejně jako vždy konal v Brně na Riviéře. S festivaly ještě moc zkušeností nemám (v okolí Brna se totiž přes léto nic moc neděje), takže jsem měla celkem strach. Díky dobré organizaci to ale dopadlo dobře. Nejvíc jsem se bála prodírání davů k podiu. Lidi, kteří už třeba hodinu čekají na svoji oblíbenou skupinu neradi pouští kohokoliv dopředu, takže to bývá dost obtížné. Proto jsem ocenila, že vchod před hlavní podium byl z boku, kde už davy nestáli a cesta byla tudíž snadná.Do aréálu jsem vstoupila krátce před čtvrtou hodinou. Hned u vchodu jsem zjistila, že fotit před podiem je dovoleno po celou dobu koncertů, z čehož jsem měla velkou radost. Na některých akcích (nadcházející Majáles bude asi jednou z nich) vás před podiem nechají např. na první tři písničky a pak musíte do davu. Takhle jsem měla všechny hudebníky na dosah ruky a focení byla hračka.

Jako první začala hrát skupina Zrní. Znám ji jen krátce, ale jejich hudba mě oslovila a tak jsem se těšila, že je uvidím naživo. Z hudebníků čišela dobrá nálada a úsměv na tváři musely vykouzlit také pohybové kreace zpěváka, jež se do hudby doopravdy vcítil :)Následovalo vystoupení skupiny Blue Efect. Nevím, možná jsem odešela ještě před tím, než se rozjeli, ale moc mě nezaujali. Proto jsem se zašla podívat na druhé podium, kde právě řádila Screama Ballerina. Skupinu neznám, ale zaujala mě svojí energií, akčností. Jejich zpěvačka měla, kromě zajímavého outfitu, také velice zajímavý, nezvyklý hlas, který se moc dobře poslouchal.

Jako další měla nastoupit skupina Prago Union. Chlapci měli smůlu, že se jim zpěvák 'zasekl' na D1 a tak divákům nejprve nabídli instrumentální skladby. Poté přišli na řadu odvážlivci z diváků, kteří si se skupinou dali freestyle. Když se ani nyní zpěvák nedostavil, odehrála skupina svůj set prostě bez něj.


Nyní se na hlavním podiu objevila první z hlavních hvězd festivalu - Pražský výběr. Tahle skupina jde ale bohužel úplně mimo mě, takže jsem odfotila a sledovala jásající diváky. Hned po skončení se vyhlásily výsledky v soutěži o nejhezčí kostým čarodějnice a na podium vstoupila gotická skupina XIII. století. Tuhle skupinu znám už nějakých pár let ale viděla jsem je vlastně poprvé. Udělali mi velikou radost, když zahráli mojí oblíbenou Elizabeth.

Po zapálení nebohé malé dřevěné čarodějnice (kterou vůbec nikdo nesledoval), na hlavní podium vstoupila hlavní zahraniční skupina The Subways. Musím říct, že jsem o ní asi nikdy neslyšela. Nelíbil se mi hlas (hlavně chraplák) zpěváka, takže jsem se zabavila focením basačky (ženská verze basáka je basačka, ne?), která lítala po podiu a úžasně házela vlasy (proto radši fotím na koncertech ženské).


V deset hodin to na vedlejším podiu rozjela skupina Koffin Kats, jež mě zaujala kouzelnou černou basou, na níž hrál zpěvák. Také ji často zvedal do vzduchu, párkrát si na ni stoupl a tak. Kouzelné :) Bohužel měla skupina slabší a hodně divoké osvětlení, takže fotky nic moc :/

Poslední skupina, na niž jsem se zdržela (přece jen už byla dost zima a já vyšla odpoledne docela nalehko) byla Wanastowi vjecy. Některé jejich písničky naprosto miluji, ale zjistila jsem, že dost jich taky neznám. Překvapil mě zpěvákův hlas, který už bohužel po těch létech není jak býval. Šou ale dokáže skupina udělat stále skvělou :)


S focení mám celkově dobrý pocit. Příští týden mě čeká ještě brněnský Majáles, který bude asi určitě o mnoho horší, jak kvůli malé kapacitě na foťáku (600 snímků na takovou akci opravdu není moc), tak kvůli většímu počtu lidí, tudíž větším tlačenicím a známějším hudebníkům, tudíž větším tlačenicím u podia. Ale snad to zvládnu :)
Kompletní galerii mých fotek si můžete prohlédnout zde: http://www.ireport.cz/fotoreporty/arodejales-v-brne-the-subways-prazsky-vyber-i-wanastowi-vjecy.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karin-photo karin-photo | E-mail | Web | 1. května 2013 v 19:04 | Reagovat

Některé momentky nemají chybu :-)

2 Chelsea Mitchell Chelsea Mitchell | Web | 1. května 2013 v 19:31 | Reagovat

krásný fotky čarodějáles mám rada ale letos mi neměl co nabidnout tak jsme byla doma

3 es ef es ef | Web | 1. května 2013 v 20:14 | Reagovat

Na tuhle akci jsem hrozně chtěla ale nakonec jsem se na to vykašlala. muselo to být super :)

4 VeroniCa VeroniCa | Web | 3. května 2013 v 21:49 | Reagovat

Tak na tu druhou obdivuhodně pohlížím,ale i ostatní jsou moc pěkné! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama