- Myslím, že není žádný zaručený postup, který když dodržíte, vyfotíte pěkné fotky zvířat. Se zvířaty se nedá komunikovat, chvíli nepostojí a navíc je každé jiné, takže když najdete nějaký fígl, nebude fungovat na všechna zvířata. Základní požadavek pro focení zvířat je trpělivost. Když zvíře zrovna není v náladě, musíte čekat, pokud k němu máte přístup, pokoušet se ho nějak zpracovat, upoutat pozornost. Při focení divokých zvířat se musí dbát také na opatrnost!
- Pokud se snažíte vyfotit zvíře v pohybu, je dobré si nastavit na foťáku větší ISO, aby byl co nejkratší čas.
- Asi nejjednodušší je focení vlastních domácích zvířat. Svého mazlíka dobře znáte, můžete si k němu dovolit trošku víc, než k cizím. Navíc je tu předpoklad, že nás zvíře bude alespoň v trochu poslouchat. Na focení je lepší vzít zvíře do přírody, než fotit doma na dvorku či v domě/bytě. Pokud chcete vyfotit např. psa nebo kočku s pohledem přímo do objektivu, doporučuji do jedné ruky uchopit foťák a do druhé nějaký pamlsek, který upoutá zvířecí pozoronost. Ruku s pamlskem dáte těsně k objektivu a krásný pohled je zaručený :)
- Pokud chcete hezké fotky zvířat ze zoologické zahrady, dávejte si pozor, aby na snímku nebyl žádný rušivý prvek (plot, betonová zeď/zem, okna, lidé v dálce...). Pokud v pozadí něco rušivého neuhlídáte, je dobré to zamaskovat (rozostřením, snížením sytosti barvy...) nebo vyretušovat, aby to na sebe nestrhávalo pozornost. Do zoo je dobré jít s plánem, jaké zvíře chcete fotit a hlavně si udělat dostatečný čas. Pokud počítáte s tím, že se jen tak projdete po zoo a budete mít supr fotky všech zvířat, budete hodně zklamaní. U výběhů to chce čekat a stejně z jedné návštěvy zoo nebudete mít vyfocené pěkně každé zvíře. Z vlastní zkušenosti vím, že je lepší chodit doo zoo spíše v chladnější dny, klidně i v zimě (mě osobně nevadí déšť, sníh, vítr, bouřka ani mlha :D). Není tam tolik lidí, co zvířata ruší a většina zvířat je živějších než v létě, kdy jsou rádi, že můžou ležet ve stínu. Pokud chcete fotit mláďata, chce to víc trpělivosti než normálně (na vlčata jsem jednou čekala 2 hodiny a od známích, kteří mají stejnou zálibu vím, že to není moc...).
- Na focení divoké zvěře moc rad nemám. Tady je zapotřebí hlavně trpělivost, trpělivost, trpělivost, štěstí, nenápadné oblečení, tichý pohyb a dlouhoohniskový objektiv...
Jak fotit zvířata
4. ledna 2012 v 18:00 | Vallie | NávodyAnketa
Komentáře
neviem ci som necitala pozorne, ale chyba mi tu jedna, pre niektorych asi najdolezitejsia rada ...neviem ako to nazvat ale myslim to, ze nefotit zviera zvrchu , ale trebars si k pejskovy klaknut atd, pretoze to je chyba ktoru casto vidim :)
ale inak skvele rady :)
[2]: Já myslím, že u každého zvířete je to jiné a originální stejně jako u každého člověka v podstatě...
Hlavně, když jim nebudou chybět uši, ocas nebo cokoliv jiného. S tím už se potom dá pracovat
Pěkný návod, celkem mi pomohl, i když jsem se nic moc nového nedozvěděla (eh, co to plácám za blbosti?). Každopádně se ti to povedlo, ráda si přečtu i nějaké jiné návody ohledně zvířátek, nebo focení.
Nikdy neviem odfotiť svoju mačku, lebo sa neustále hýbe -_-
Veľmi užitočné rady :) Bohužiaľ, nemám moc vhodný kompakt na takéto "divoké" fotenia. V zoologickej dopadli fotky katastrofálne, asi som si najskôr mala prečítať toto. Ale musím s tebou nesúhlasiť Náš pes je natoľko neposlušný a neposedný, že sa mi ľahšie spolupracovala s labuťou na jazere. Pokus s granulou dopadol tak, že mi skoro zožral aj foťák. Odvtedy sa orientujem na prírodu
[9]: Náš pes je naučený, že když chce pamlsek, musí si sednout/lehnout. Když to ještě neuměla, taky mi párkrát málem ukousla ruku
Wow, this is very fun to read. Maybe you have considered article marketing to magazines?
http://www.movedress.com/muslim-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html
Jé, to jsi určitě napsala pro mě! (Minule jsem prosila
)
To by mě taky zajímalo

Děkuji moc za rady, zkusím to s naším pejskem
Co příště?
Příště můžeš zkusit třeba "Jak vyfotit krajinu"
Raději si tě dám do oblíbených, protože jinak bych to mohla prošvihnout