Epica - Design your universe

15. listopadu 2009 v 19:39 | Vallie |  -CD
Není to tak dlouho, co skupina Epica vydala nové cd Design your universe. V tomto článku se pokusím na něj udělat takovou menší recenzi. Začnu s hodnocením jednotlivých písniček a na konci by měl být nějaký ten souhrn...

1. Samadhi (prelude) - krásná symfonická píseň. Dobře vás dostane do té nálady, kterou na poslech hudby od Epici potřebujete.
2. Resign To Surrender (A new age dawns pt.IV) - začátek jakoby navazuje na předchozí píseň a potom se přidají kytary a píseň je velmi tvrdá. Ze začátku je dán velký prostor Markovu "zpěvu". Líbí se mi melodie refrénu a hlavně zpěv sboru...
3. Unleashed - píseň, která se stala prvním singlem z tohoto cd a byl na ni natočen videoklip. Už na první poslech se mi líbil refrém - chvíle, kdy zpěvačka se slovem "Free" vylétá až k nebeským výšinám. Další skvělí okamžik této písně přichází ke konci, po druhém refrénu, kdy se hudba utiší a Simonin hlas zní jen za doprovodu jakýchsi zvuků sborů...
4. Martyr Of The Free World - u této písničky bych úplně usekla ten kytarový začátek, který mi přijde takový nezajímavý. Co se týče pokračování, má naprosto senzační melodii a sloky jsou úžasně zazpívány. Vrcholem písně je stoprocentně mužský chór - ten bych klidně prodloužila;)
5. Our Destiny - ze začátku se mi zdává taková nevýrazná, ale když zazní refrén a píseň se plně rozjede, začne z ní čišet energie a odhodlání. Už jen první věta refrénu tohle potvrzuje: "I won't give up, we'll fight to win". Řekla bych, že jak jde píseň dál, je lepší a lepší.
6. Kingdom Of Heaven (A new age dawns pt. V) - jednoznačně vrchol alba - alespoň pro mě. Píseň vypráví příběh a je dokonale zpracovaná. Rozjíždí se velmi pomalu. V první části se střídá Markův chraplák se sborem. Potom přijde na řadu Simone a Children of the Light. Zpěv v této části je úžasný, škoda že jej trošku přehlušuje hudba. Přichází rozhovor s Bohem a návrat do života;)
7. The Price Of Freedom (Interlude) - jen krátká mezihra mezi písněmi...
8. Burn To A Cinder - v téhle písničce začíná zpěv hned od začátku. Je tu opět velmi povedená melodie. Řekla bych, že ve slokách je hlas zpěvačky položen níž než je obvyklé.
9. Tides Of Time - pomalá písnička a asi by byla celkem obyčejná (co se týče hudby). Začátek refrénu ale jistě chytí za srdce většinu posluchačů. Je to opravdu velmi vysoko a moc a moc jsem se divila, že tohle zpívají i na koncertech. Za to před Simone smekách imaginární klobouk;)
10. Deconstruct - sloky mají hodně chytlavou melodii. Refrén mi trošku připomíná refrén v následující písničce.
11. Semblance Of Liberty - tady opět dostává hodně prostoru Mark. Zpívá vlastně celou písničku, jenom refrén má Simone. Je tu povedený text.
12. White Waters - v této písničce slyšíme zpěváka ze Sonaty Arcticy (Tony Kakko). Je taková snová. Myslím, že pod textem si každý může představit co chce. Já si vždycky představuji, Simone obklopenou mořskou vodou, jak Tonyho láká do vody, aby se utopil;)
13. Design Your Universe (A new age dawns pt. VI) - píseň začíná skoro dvouminutovou předehrou. Líbí se mi sborový refrén a text. Na to, jak je písnička dlouhá ale mohla být zajímavější.
Celkově je cd Design your universe tvrdší než předešlá cd. Jsou tu kytarová sóla a více tu slyšíme Markův chrapot. Každá písnička má moc pěknou melodii. Co se týče textů, jsou mi asi bližší než na předešlých cd. Za sebe taky musím říct, že čím víc nové cd poslouchám, tím víc se mi líbí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama