Sedm splněných snů

13. srpna 2009 v 10:18 | Vallie |  Moje kecy
Pád hvězdy je už strašně dlouho považován za magický okamžik. V tu chvíli si máte něto přát a to se vám zcela jistě splní. Nyní je období, kdy mají "hvězdy" pad častěji než obvikle. Nevím, čím je to přesně způsobeno, ale má to trvat ještě nějakých čtrnáct dní. Noc z včerejšku na dnešek ale prý byla na pozorování hvězd nejlepší. Od teď jich má padat míň a míň. Proč tohle všechno vlastně píši? Včera v noci jsem na chvíli vešla na balkon a zadívala se na oblohu. Za půl hodiny jsem spatřila sedm záblesků. Nevěřím, že mi padající hvězda splní přání, ale musela jsem se nad tím zamyslet. Víte, co všechno by se dneska stalo, kdyby to fungovalo? Ráno bych se probudila a předsíň by byla plná peněz. Vyšla bych ven a všichni se na mě usmívali, protože by mě měli všichni rádi. Nešťastná láska by ze slepé cestičky přeskočila na krásnou dlážděnou cestu do kouzelného zámku. V jediném okamžiku by se všechny zbraně na světě proměnily v krásně zdobené perníčky. A přání, která vám může hvězda splnit nejsou ničím omezená, protože hvězda nemůže mluvit a tudíž si nemůže klást podmínky. Takže by se obloha klidně z modré mohla proměnit v růžovou. Stromy by mohli růst kořenama nahoru a ryby létat. Místo deště by na zem padala radost. Lidé by si díváním na večerní oblohu mohli zajišťovat štěstí. Ale když si to tak vezmete, našlo by se i mnoho lidí, kteří by hvězdnou moc zneužili a to by byly hrozné katastrofy. Celá jedna rasa by mohla v mžiku vymizet z planety. Třebas i celý stát. Nakonec by někdo možná v nějakém úzkostném záchvatu zabil svšechen život nebo nechal zmizet zeměkouli. Ze vteřiny na vteřinu by nic nebylo.
Takže je asi lepší, že hvězdy při svém pádu jen naposledy zazáří a vyhasnou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mixie Mixie | Web | 13. srpna 2009 v 22:40 | Reagovat

Jo a nějakej zvrhlík by si přál, aby byl Santa Claus zloděj, co krade dětem o Vánocích dárky!! To by bylo teprv příšerné!
Ne, promiň, že zlehčuju téma, samozřejmě myšlenka je jasná a zcela upřímná, takže na to já zvedám palec nahoru. Na druhou stranu teď je kolem tolik smrti (a kolik jí teprve ještě bude...), začínám k tomu být mírně apatická...

2 Ange Ange | E-mail | Web | 1. října 2011 v 14:21 | Reagovat

Good článek, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko....:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama